Rekuperatory podsufitowe - wentylacja i zalety

Praktycznie w każdym pomieszczeniu, które jest narażone na działanie promieni słonecznych i w którym można spotkać wiele osób, niezbędna jest jakaś wentylacja. Zazwyczaj po prostu otwiera się tam okna, co jednak nie rozwiązuje problemu zbyt wysokiej temperatury i niezadowalającej jakości powietrza na przykład w przedszkolach w trakcie zimy. Tutaj właśnie sprawdzają się różne rekuperatory bezkanałowe.

Najlepsze rekuperatory w tej kwestii to wymienniki ciepła podsufitowe, które są w stanie działać bez konieczności podłączania dodatkowych kanałów czy innych urządzeń. Właśnie w tym celu, aby móc spełniać dotychczasowe funkcje wentylatorów, a jednocześnie nie mieć konieczności zakładania całych systemów wentylacyjnych, zostały stworzone rekuperatory podsufitowe.

Prócz tej cechy, są one przede wszystkim bardzo proste w montażu - wystarczy je po prostu umieścić na ścianie. Proste także jest ich działanie, działają one bowiem w technologii plug and play, czyli wystarczy po montażu je po prostu włączyć. Dzięki temu, że są energooszczędne i ekologiczne, można oszczędzać duże sumy pieniędzy bez konieczności wydawania ich na energię elektryczną, jak dotychczas.

Jedno jest ważne przy rekuperatorach podsufitowych - należy regularnie poddawać je czyszczeniu za pomocą odpowiednich metod. Bez tego będą zalęgały się w nich grzyby i pleśnie, które nie tylko brzydko pachną, ale również mogą wpływać negatywnie na zdrowie osób będących w otoczeniu rekuperatora. Z regularnym czyszczeniem problem ten się nie pojawia.

admin