Rekuperator w mieszkaniu

Mieszkaniowe stacje wymiennikowe oraz rekuperatory

Wobec stale rosnących kosztów praktycznie w każdej dziedzinie życia, w momencie, gdy wprowadzamy się do nowego mieszkania, od razu szukamy sposobów na to, by obniżyć koszta ich eksploatacji. Zdecydowanie jednym z takich rozwiązań są specjalne mieszkaniowe stacje wymiennikowe. Wraz z rekuperatorami mogą zapewnić nam znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i samej eksploatacji mieszkań. A przy tym możemy cieszyć się świeżym i czystym powietrzem.

Takie mieszkaniowe stacje wymiennikowe to wielofunkcyjne urządzenia. Produkują ciepłą wodę, ponadto zasilają instalacje grzewcze, przy tym zaopatrzone są w specjalne urządzenia pomiarowe. Najważniejszym urządzeniem, elementem takich stacji wymiennikowych są rekuperatory. Pomagają one wytworzyć skuteczną cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Nieświeże powietrze jest odprowadzane, a nowe wprowadzane do budynku po filtracji i oczyszczeniu.

Mieszkaniowe stacje wymiennikowe i rekuperatory pozwolą nam na spore oszczędności w zakresie wentylacji i ogrzewania. W niektórych przypadkach można mówić nawet o 80 procentowej oszczędności w zakresie zatrzymywania i wymieniania ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczeń. Jeśli zastosujemy do tego jeszcze nowoczesne urządzenia grzewcze, to możemy sporo zaoszczędzić.