Rekuperatory - chłodnice, chłodnie, skraplacze

Możliwość wykorzystania takich elementów jak rekuperatory sprawdza się na wielu płaszczyznach. Bardzo dobrze jest to rozumiane pod pojęciem chłodnic. W przypadku chłodnic warto dopowiedzieć, że są to urządzenia, które opierają się na wymienniku ciepła. Dzięki zastosowanym specjalnym kanałom otaczany jest silnik, który w ten sposób pozostaje chłodzony. Tymi kanałami może płynąć woda albo specjalny roztwór - glikol.

Rekuperator względem chłodni jest nieco inaczej rozpatrywany. Przede wszystkim jest to gruntowny wymiennik ciepła. Jest to element zdecydowanie bardziej wydajny w odniesieniu do pomieszczeń chłodzonych. Stosowane pozostają także odpowiednie pompy. Takie pomieszczenia wymagają nieco niższych temperatur pomieszczeń, dlatego oferuje się te gruntowne elementy chłodzące.

Rekuperator doskonale sprawdza się pod pojęciem skraplacza. Oczywiście sprawność wszelkich tych urządzeń wpływa na wydajność i jakość użytkowania tych elementów chłodzących stosowanych dość powszechnie w przemyśle, ale także w warunkach domowych.

Wymienniki ciepła tego rodzaju są bardzo dobrze znane, jako klimatyzatory zastosowane w biurach, które oferują właściwe warunki pracy dla pracowników oraz warunki dla klientów przychodzących. Są także dostępne urządzeni specjalistyczne, które mają nie tylko na celu skuteczne zmniejszenie wysokiej temperatury powietrza, ale w razie potrzeby także zwiększenie jej.

admin