Rekuperatory jako wentylacja w nowych mieszkaniach.

Kiedy odbieramy od dewelopera nowe mieszkanie zazwyczaj jesteśmy tak podekscytowani, że być może zapominamy zapytać o istotne z naszego punktu widzenia sprawy. Warto zatem już wcześniej przemyśleć, co będzie nas interesowało i co chcielibyśmy wiedzieć.

Nie zapomnijmy zasięgnąć informacji co do typu wentylacji, jaka została zainstalowania w mieszkaniu. Najlepszą opcją są z pewnością rekuperatory. Na pewno chcielibyśmy cieszyć się świeżym i czystym powietrzem i nie marnować energii, ale potem wykorzystać je do ogrzania mieszkania.

Właśnie takie możliwości dają nowoczesne rekuperatory. Ich zaletą jest nie tylko to, że wciąż wymieniają nam powietrze na czyste a potem odzyskują je do ponownego użycia, ale też to, że pozwalają nam oszczędzać pieniądze.

W nowym mieszkaniu będziemy mieli wystarczającą ilość rachunków, więc zapytajmy czy zostały przez dewelopera zainstalowane rekuperatory, które dają komfort bez dodatkowych kosztów.

W dobie pędu ku ekologii na pewno wiele firm budowlanych będzie stawiało właśnie na rekuperatory zamiast tradycyjnej wentylacji, która ma sporo wad, na przykład pociąga za sobą spore koszty i naraża nas na zanieczyszczone grzybami i roztoczami powietrze.

admin