Rekuperatory, a system antyzamrożeniowy.

Prawidłowa wentylacja w budynku to podstawa, nic więc dziwnego, że chcemy, aby nasza sieć wentylacyjna działała sprawnie i bez zarzutów. Tym bardziej, że w trakcie wymiany powietrza dochodzi do ogromnych strat ciepła, co wiąże się nie tylko z obciążeniem finansowym, ale i koniecznością wytworzenia kolejnej energii. Na szczęście współczesna technologia przyniosła nam rozwiązanie w postaci rekuperatorów.

Rekuperatory to wymienniki ciepła na których zakup decydują się wszyscy ci, którzy lubią ekonomiczne rozwiązania. Zadaniem tych urządzeń jest odzyskiwanie straconego ciepła w procesie zwanym rekuperacją. W rezultacie wytwarzamy o 80 procent mniej energii potrzebnej do ogrzewania nadmuchiwanego powietrza przez nawiewnik. Niestety, gdy w trakcie zimy przychodzą mrozy nasz rekuperator może zamarznąć. Jak temu zaradzić?

Niektórzy korzystają z nagrzewnic, niestety jest to tak kosztowne posunięcie, że przewyższają koszty, które „zbija” nam rekuperator. Warto w takiej sytuacji skorzystać z innego rodzaju wymiennika ciepła, a ściślej mówiąc: wymiennika gruntowego. I to właśnie on stanowi pewnego rodzaju system antyzamrożeniowy. Dzięki temu urządzenie z pewnością nie zamarznie.

admin