Rekuperatory bezkanałowe i ich użycie w dużych obiektach.

W Polsce znaleźć można bardzo wiele dużych budynków, w których problemem może być niewłaściwa cyrkulacja powietrza. Jest to dość poważny problem przez który w pomieszczeniu jest zbyt gorąco lub zbyt zimno (zależnie od pory roku). W związku z tym w takich miejscach wykorzystuje się bezkanałowe wymienniki ciepła.

Rekuperatory bezkanałowe, to (jak sama nazwa wskazuje) wymienniki ciepła, które do poprawnego działania nie potrzebują żadnych kanałów wentylacyjnych. Umieszcza się je bezpośrednio na ścianach i dachach. Doskonale współpracują one z wentylatorami i innymi urządzeniami klimatyzacyjnymi. Charakteryzują się dużą wydajnością.

Urządzenia, takie jak rekuperatory bezkanałowe mogą być z powodzeniem stosowane w halach sportowych. Zapewnią one odpowiednią temperaturę otoczenia nie tylko dla sportowców, ale również dla kibiców oglądających ich zmagania.

Innymi miejscami, w których zastosowanie znajdują rekuperatory bezkanałowe są duże restauracje i lokale gastronomiczne. W miejscach, w których spożywa się posiłki, komfort jest sprawą priorytetową, a przecież nie ma nic lepszego niż spożywanie posiłku w dobrze klimatyzowanym lokalu w porze letniej.

admin